Skip links

Św. Mikołaj z TPD obdarował prawie 200 dzieci

Św. Mikołaj z TPD obdarował prawie 200 dzieci

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu 8 grudnia 2018 roku zorganizowało spotkanie ze Świętym Mikołajem dla blisko 200 dzieci. Już kolejny raz impreza odbyła się na pięknej sali widowiskowej,  dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Wśród obdarowanych znalazły się m. in. dzieci niepełnosprawne, dzieci z rodzin zastępczych zrzeszone w Kole Rodzin Zastępczych TPD „DOM”, wychowankowie prowadzonej przez przemyskie TPD Świetlicy „Przystań” oraz dzieci z Kół TPD.

Spotkanie mikołajkowe rozpoczęło się o godzinie 11:00 wystąpieniem Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Podkarpackiego Oddziału Regionalnego w Rzeszowie  – Grzegorza Piestraka. Prezes przede wszystkim powitał wszystkie zaproszone dzieci i podziękował pomocnikom Mikołaja, którzy wsparli przygotowanie paczek dla dzieci tj. Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o.o., Przedsiębiorstwu  Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Przemyślu, Firmie Hensfort Sp. z o.o. w Przemyślu, KGHM Polska Miedź, PGE Obrót S.A., PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina – Myczkowce, Fundacji PZU S.A.

Następnie rozpoczęła się część kulturalna spotkania mikołajkowego. Zaproszeni mogli podziwiać ciekawą choreografię w wykonaniu Baletowej „Przystani” TPD (grupa młodsza i zaawansowana), występ kleryka Karola Jagiełły – półfinalisty programu „Mam Talent oraz pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci ze Świetlicy TPD „Przystań” w Przemyślu, które trenują taniec dzięki wsparciu jakie TPD otrzymuje od sieci sklepów PEPCO.

O godzinie 12:00 sanie Świętego Mikołaja wylądowały bezpiecznie na dachu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Każde zaproszone dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

Wszyscy zgromadzeni na Sali głośno wykrzykiwali zaproszenie, aby Mikołaj jak najszybciej odnalazł wejście do Muzeum. Gdy udało mu się trafić na scenę, dzieci siedziały jak zaczarowane. Święty Mikołaj zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie aniołów i reniferów, a na Sali panowała nieskazitelna cisza. Dopiero po chwili dzieci radośnie przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów.

Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć z dziećmi. Każdy musiał wykonać zadanie, aby dostać prezent. Jedni musieli zatańczyć, inni wyrecytować wierszyk, a jeszcze inni zaśpiewać piosenkę. Atmosfera spotkania była magiczna. Każde z dzieci w tym dniu zostało obdarowane prezentem, który oprócz słodyczy zawierał zabawkę kupioną dzięki zbiórce do puszek, którą TPD prowadzi w placówkach handlowych

Gdy tylko nasz gość się pożegnał szeleszczące paczki w rękach dzieci zostały otworzone. Wcześniej przygotowane prezenty były dostosowane do obdarowanych. W paczkach dla dzieci niepełnosprawnych znajdowały się zabawki sensoryczne stymulujące rozwój. Pozostałe paczki były przygotowywane pod kątem wieku. Młodsze dzieci dostawały pluszaki, laki, klocki oraz gry edukacyjne, natomiast starsi podopieczni otrzymali zestawy kosmetyków. Oczywiście w każdej paczce nie zabrało wielu różnorodnych słodyczy, a więc tego co dzieci lubią najbardziej!

Widać było, że dzieci bardzo cieszyły z podarunków które otrzymały. Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swym Rodzicom o spotkaniu jakie miało miejsce w Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Fotorelacja ze spotkania ze Św. Mikołajem

Return to top of page